6 Eylül 2013 Cuma

Pamukkale

Tatilden döndüm.
Kışlık domateslerimi hazırladım, taze incir reçelimi yaptım (bunu sizinle paylaşacağım), yatılı misafir ağırlıyorum. Bu yoğunlukta Pamukkale fotoğrafını ancak paylaşabiliyorum.

Bayılıyorum Pamukkale'ye. Doğa'nın bize en güzel hediyelerinden biri. Ankara'dan sadece Pamukkale'ye gitmek biraz zor geliyor. Ama yolumuzun üzerindeyse, yani Bodum,Marmaris gibi yerlere gitmişsek dönüşte buraya mutlaka uğruyoruz.
Bu yıl da öyle yaptık.

Pamukkale eskisi gibi değil maalesef. Taşların oluşumunu sağlayan su ciddi bir şekilde azalıyor. Bu da bembeyaz dağın küçülmesi anlamına geliyor. Bazı tedbirler alınmış ama yeterli değil.
Girişe bir gölet yapılmış.
Sizin için bir çay içtim :)
Gölette güzel zaman geçirebilirsiniz.


Yukarıya çımayanlar için parkın girişindeki sadece bu kısım bile yeterli. Burası çocuk havuzu gibi olmuş, çok eğleniyorlar.
Burada yüzebileceğiniz bir havuz var.
Turistik olarak sadece fotoğraf çekiminde kullanılan develerin getirilmesinden hiç hoşlanmıyorum. Turistik yerler dışında deveye rastlamıyorum. Ülkemizi tanıtan bir hayvan değil. Çöllerimiz yok ki!!!
Ama sanki milli hayvanımız gibi. Zavallı develer !!!
1 yorum:

  1. Evet Pamukkale'nin eskisi bigi olmaması cidden içler acısı.. Çok eskiden görmüştüm gerçekten çok gwç önlem alınmış gibi geliyor bana..
    Oysa ki Dünyanın harikalarından biri..
    Selam ve sevgiler..:))

    YanıtlayınSil